تبلیغات
ایستگاه
ایستگاه

"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com


كلام بزرگان

به نام خدا

خواندن این مطالب  را به همه دوستان توصیه میكنم.این مطالب كلامی از حضرت امیر و پایانش كلامی از امام خمینی است بدون هیچ دخل و تصرفی. پس حتما ارزش خواندن دارند.در ابتدا خواستم مطالب مهم را نشانه گذاری كنم اما متوجه شدم مطلبی در این میان نیست كه مهم نباشد بنابر این از همه دوستان تقاضا می كنم تمام مطالب را با دقت بخوانند.التماس دعا

ترجمه خطبه 17 نهج البلاغه:

دشمن ترین آفریده ها دو نفرند: مردی كه خدا او را به حال خود گذاشته ، و از راه راست دور افتاده است، دل او شیفته بدعت است و مردم را گمراه كرده و به فتنه انگیزی می كشاند و راه رستگاری گذشتگان را گم كرده و طرفداران خود و آیندگان را گمراه ساخته است. بار گناه گناه دیگران را بردوش كشیده و گرفتار زشتی های خود نیز میباشد.

و مردی كه مجهولاتی به هم بافته ، و در میان انسان های نادان امت جایگاهی پیدا كرده است ، در تاریكی های فتنه فرو رفته ، و از مشاهده صلح و صفا كور است.آدم نماها او را عالم نامیدند كه نیست، چیزی را بسیار جمع آوری میكند كه اندك آن به از بسیار است،تا آن كه از آب گندیده سیراب شود،و دانش و اطلاعات بیهوده فراهم آورد.

در میان مردم با نام قاضی به داوری مینشیند و حل مشكلات دیگری را به عهده میگیرد ، پس اگر مشكلی پیش آید ، با حرف های پوچ و توخالی و رأی و نظر دروغین آماده رفع آن میشود.

سپس اظهارات پوچ خود را باور می كند. عنكبوتی را می ماند كه در شبهات و بافته های تار خود چسبیده، نمی داند درست حكم كرده یا بر خطاست؟ اگر بر صواب باشد می ترسد كه خطا كرده و اگر بر خطاست امید دارد كه رأی او درست باشد.!

نادانی است كه راه جهالت می پوید،كوری است كه در تاریكی گمشده خود را می جوید از روی علم و یقین سخن نمی گوید روایات را بدون آگاهی نقل می كند ، چون تند بادی كه گیاهان خشك را بر باد دهد روایات را زیر و رو میكند كه بی حاصل است.

به خدا سوگند! نه راه صدور حكم مشكلات را می داند و نه برای منصب قضاوت اهلیت دارد! آنچه را كه نپذیرد علم به حساب نمی آورد و جز راه و رسم خویش مذهبی را حق نمی داند،

اگر حكمی را نداند آن را می پوشاند تا نادانی او آشكار نشود، خون بی گناهان از حكم ظالمانه او در جوشش و فریاد میراث بر باد رفتگان بلند است. به خدا شكایت می كنم از مردمی كه در جهالت زندگی می كنند و با گمراهی می میرند، در میان آنها كالایی خوارتر از قرآن نیست اگر آن را آن گونه كه باید بخوانند سودآور تر و گران بهاتر از قرآن نیست.اگر آن را تحریف كنند و در نزد آنان چیزی زشت تر از معروف و نیكوتر از منكر نمی باشد.

ترجمه قسمتی از نامه 53 حضرت امیر(نامه به مالك اشتر):

ای مالك...

به مردم نگو به من فرمان دادند و من نیز فرمان میدهم ، پس باید اطاعت شود؛ كه این گونه خودبزرگ بینی دل را فاسد و دین را پژمرده و موجب زوال نعمت ها است.و اگر با مقام وقدرتی كه داری دچار تكبر و یا خوبزرگ بینی شدی به بزرگی حكومت پروردگار كه بزرگتر از حكومت تو است بنگر كه تو را از آن سر كشی نجات می دهد و تند روی تو را فرو مینشاند و عقل و اندیشه ات را به جایگاه اصلی باز می گرداند.

تا میتوانی ، با پرهیزكاران و راستگویان بپیوند و آنان را چنان پرورش ده كه تو را فراوان نستایند و تو را برای اعمال زشتی كه انجام نداده ای تشویق نكنند كه ستایش بی اندازه خود پسندی می آورد و انسان را به سركشی وا میدارد.

 

  بخشی از توصیه  های امام روح الله به شهید رجایی هنگام تنفیذ حكم ریاست جمهوری به ایشان:
شما حساب كنید كه این سیاره‏اى كه ما در آن زندگى مى‏كنیم به اسم زمین، در مقابل منظومه شمسى چه قدر است و این منظومه شمسى كه ما یكى از سیارات كوچكش را در آن زندگى مى‏كنیم، در مقابل كهكشان چه قدر است و این كهكشانهایى كه تا كنون كشف شده است كه گفته مى‏شود كه تا آن قدرى كه از ستاره‏هاى نورانى كشف شده است به مقدار شش میلیارد سال نورى است؛ یعنى، اگر نور آن ستاره‏اى كه در آخر است بخواهد بیاید به پیش ما، شش میلیارد سال نورى طول مى‏كشد و آن چیزى كه ماوراى‏ اینهاست و باز كشف نشده است، حتماً بدانید كه بیش از این معانى است، اینها هم در مقابل عظمت خالق ناچیزند، ما باید چقدر ضعیف باشیم كه در این ذره‏اى كه خودش و آن منظومه‏اى كه این یكى از ستاره‏هاى كوچكش است، اصلًا به حساب نمى‏آید و اگر گم بشود نمى‏تواند پیدایش بكنند در این غائله بزرگ عالم. ما چه قدر از این سیاره در اختیارمان هست؟ یك ایران، ایران یك قطعه كوچكى است در مقابل این سیاره، و حكومت ایران هم یك حكومت ناچیز كوچكى است در این سیاره و سیاره ما هم یك چیز كوچكى است در مقابل منظومه شمسى و منظومه شمسى ما هم یك چیز بسیار كوچكى است در مقابل منظومه‏هاى دیگر و همه آنها از خداست و خالق او خداست. ما اگر بندگى خدا را بپذیریم و قلب ما منور بشود به نور بندگى خدا و عبودیت، این امر ناچیزى كه به حساب در عالم نمى‏آید، در ما تأثیر نباید بكند

صحیفه امام، ج‏15، ص:70

چهارشنبه 7 دی 1390 توسط سوتك | نظرات ()"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com

estgah89@yahoo.com

سیاسی
فرهنگی و اجتماعی
دفاع مقدس
صهیونیسم و...
دین و ولایت
دل نوشته

و آغازی دیگر
پایان کار...
ایستگاه...قطار...
هیچ پایگاهی در منطقه خارج از تیررس موشک های ایران نیست .
دو حدیث زیبا
بزن زنگو
یك دیالوگ واقعی...
یا زهرا
سفر كربلا/1
در شوق شش گوشه
فاطمیه
عشق...
سلام به همه دوستان و خوانندگان وبلاگ ایستگاه این پست صرفا یك پست درون گفتمانی است...دوستانی كه مایل به خواندن بودند لطفا پیام بگذارند تا بهشون رمز بدهم.
درد دلهای یك ساله
برگوش جانم میرسد هردم صدای قافله...

دی 1393
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389

سوتك

قافله ی عشق(شهدای دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) )
از این لینک برای انتقاد از برنامه های رسانه ملی استفاده نمایید
پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
گنجینه معرفت
نقطه رهایی
سهم من
سیم خاردار
مهتد
آینده از آن ماست...
همثانیه-------------------------همثانیه
مُرتَقِب
مشکات
فاصله
اندكی صبر صحر نزدیك است
IslamArchive
بیداری افكار شبستر
رسانه فرهنگی پلاك 313
***شهیدان زنده اند***
راه ناتمام
سرلوحه
چادرخاکی
ســـــرلـــــوحـــــه
خدا منتظر ماست....
جنگ نرم(سربازان امام خامنه ای)
طلبه یاشار
عشق یعنی...
غریبانه
سلام بر صبح
دو دلاور
نحن انصار المهدی(عج)
منبر مجازی
دختر سیاسی
ایران توانا
او خواهد آمد
دست نوشته های یک نسل سومی
یک نفر از اهالی ولایت
بسیجی دانشجو
نسل چهلم
دست نوشته های یک دانشجو
قطعه 26
هم نفس
سایت دانلود رهپویان ولایت
منتظر(ز.ث)

.::مطالب جالب در مورد حجاب::.
دفتر مقام معظم رهبری
خبرنامه دانشجویان ایران
پایگاه جامع و تخصصی جنگ نرم
كتاب هایی پیرامون انتخاباتی كه گذشت
آپلود سنتر طلایی

نظرشما درباره این وبلاگ چیست؟

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد