تبلیغات
ایستگاه
ایستگاه

"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com


نظرات یك فارغ التحصیل

سلام بر همسنگری های عزیز به خصوص دوستان خوب دانشکده مدیریت خانم ها فولادی و خزعلی.
و من یتوکل علی الله فهو حسبه


انشالله که همیشه توکلتون به خداباشه و از قضایای پیش اومده نسبت به ادامه دادن راهتون دلسرد نشید. وقتی داشتم کامنت های بچه ها رو میخوندم بیشتر به حرف آقای رجبی دوانی معتقد شدم که تاریخ مکرر در حال تکرار شدنه. من خودم از زمان مسئولیت آقای نورمحمد توی بسیج بودم. تا زمان مسئولیت آقای کشوری هم عضو فعال بودم. اینو گفتم برای این که بدونی همه این اتفاق ها ،تهمت زدن ها، کج فهمی ها از معنای بسیج و تفسیر به رای ها از دین و دو دستگی ها اون زمان شروع شد و چیز تازه ای نیست. البته من فکر نمی کردم این چند وقتی که از دانشگاه دور شدم انقدر اوضاع بدتر شده باشه ولی اینو بدونید این بحث ها مقتضای جامعه دینیه و خوشحالم که تونستید راه درست رو پیدا کنید و آبروتون رو برای از بین نرفتن آرمان سید روح الله به خطر انداختید. انشالله که خدا خیرتون بده و توی ادامه کار کمکتون کنه

خانم فولادی عزیز میخواستم یک نکته رو بهت بگم اونم اینه که اختلاف دو طیفی که الان در بسیج علامه وجود داره اختلافی نیست که در زمان شما به وجود آمده باشه بلکه بعد از مسئولیت آقای میرزایی تبار و به طور جدی تر آقای واحدی شروع شد. اون هم به خاطر اختلاف گفتمانی که این دو طیف نسبت به نگاه به عملکردهای ریاست دانشگاه داشتند. همین الان هم ریاست دانشگاه به شدت در ایجاد این تنش دخالت جدی دارند.

شما طرف مقابلتان را یک جریان دانشجویی ساده نبینید. تعجب نکنید اگر یک دفعه می بینید که خانم باقری ناحیه میگه به من گفتند که باید فلان خانم مسئول بسیج دانشگاه باشه یا آقای صابر و قدیانی که تا هفته پیش می گفتند ما خودمان میدانیم که آقای ...به درد مسئولیت نمیخوره هفته بعد به این نتیجه می رسند که ایشان باید مسئول باشند. تعجب نکنید اگر به خانم مسئول تایید صلاحیت ناحیه می گوییم که فلانی اصلا عضو فعال نیست ایشان می گویند میدانیم ولی .. این بنده خداها که جزء طیف به اصطلاح مقابل قرار دارند خیلی هاشان تقصیری ندارند بازی خورده اند . نمی دانند از کجا این جریان هدایت میشود. آنها با من در جلسه آقای شریعتی نبوده اند که از ایشان بشنوند ولله اگر من بگذارم از دانشکده علوم اجتماعی کسی مسئول بسیج بشود!! از خودشان سوال نکردند که چطور شد که مسئول علوم اجتماعی در دو سه سال پیش از طرف آقای شریعتی اخراج میشود!! آنها نمی دانند که بچه های بسیج خوابگاه توی لیوانشان شنود پیدا کرده بودند. با من نبودند وقتی شب با آقای واحدی و بقیه دوستان قرار گذاشتیم فردا بدون اطلاع ساعت هشت برای اعتراض به المپیک برویم و وقتی هشت و نیم رسیدیم مسئول دفتر ایشان بگویند ما هشت منتظر شما بودیم یعنی چی! نمیدانند که از طرف آقای شریعتی با پدر مادر بچه های طیف مخالف آقای شریعتی تماس گرفته میشد و تهدیدات بی شرمانه ای صورت میگرفت یعنی چی...
انشالله که خود امام زمان نظری بکنند

یک نکته ای را میخواستم راجع به بحث وحدت و جلوگیری از تفرقه در بین دوستان بسیج بگم. مسئله وحدت و یکپارچگی مسئله بسیار مهمیه. تو دین اسلام هم خیلی به این امر توصیه شده که تا جایی که ممکنه بر مسلمان واجبه وحدتشو با براداران و خواهران دینی خودش حفظ کنه چون دشمن از دیدن تفرقه بین اهل ایمان خوشحال میشه. اما اینو می خواستم عرض کنم که وحدت در جایی که کاری خلاف شرع و قانون صورت بگیرد معنا نداره .

از نظر دین ما نمی تونیم به بهانه این که نکنه دشمن خوشحال بشه یا به بهانه وحدت و همدلی چشممون رو به روی بی دینی و کار غیرقانونی و غیرشرعی ببندیم. در خود بسیج هم اگر جایی مسئول بسیج کار غیرقانونی انجام بده باید همه اعتراض کنند و پای این اعتراض هم بایستند. اینجا دیگه نمیشه به بهانه وحدت سکوت کرد.چون اینجا دیگه حق شخصی شما نیست که ازش بخواید بگذرید. چهره بسیج خراب میشه و به دنبال اون چهره دین. چون بسیج در دانشگاه نماینده قشر مذهبی اون دانشگاهست.

اگر مسئولی برخلاف قانون کسی رو مسئول دانشکده بکنه و یکدفعه به این نتیجه برسه که رای گیری لازم نیست یا برطبق نظر شخصی خودش شرط فعال بودن شش ماهه برای مسئولیت دانشکده رو نادیده بگیره قطعا کار غیرقانونی و غیرشرعی انجام داده و اتفاقا باید همه بچه ها در مقابل این حرکت بایستند. اینجا دیگه نمیشه گفت اعتراض نکنید که دشمن شاد نشه یا تفرقه پیش نیاد. که اگر قاعده کلی این بود حضرت علی هیچ وقت نباید در مقابل خواسته های طلحه و زبیر و یا خوارج می ایستاد و در جنگ داخلی میان مسلمانان شرکت می کرد. این حرف درست نیست که ما به این بهانه هر کسی رو که به حق مطالبه قانون و شرع را می کرد متهم به قدرت طلبی و میز دوستی بکنیم .و هرکس هم که سکوت بکنه گناهکاره چرا که این سکوت باعث می شه رعایت نکردن قانون و ..توی بسیج عرف بشه .اون وقت ما دیگه چطور میتونیم به عنوان نهاد مطالبه کننده عدالت و ایمان فریاد بزنیم وقتی خودمون اینکارو نمیکنیم ؟ این خیلی بده که توی بسیج ما جا افتاده هرکس که به روند کارهای خلاف شرع و قانون اعتراض کرد متهمش بکنیم به قدرت طلبی . مسئولیت بسیج دانشکده ارث پدرو مادرمون نیست که بخوایم به بهانه وحدت سکوت کنیم و اجازه بدیم کسانی که صلاحیت اون رو ندارند متصدی بشن .

به نظرم برای حل مسائل دو طیف موجود به علامه هیچ احتیاجی به فحش دادن نباشه. بهترین کار اینه که یک جلسه گذاشته بشه با حضور مسئولین و اعضای فعال فعلی و سابق. راجع به مبانی فکری این دو گفتمان صحبت کنیم .الان که خانم فلانی با مسئولین حوزه اختلاف پیداکرده به این خاطر نیست که مثلا فلان روز قضیه حراست رفتن پیش اومده یا آقای فلانی تندحرف زده .هرچند این مسائل اختلافات را دامن زده اما اصل تفاوت دو دیدگاه این دو طیف است.

1-نوع نگاه به وظایف بسیج

مثال:
زمانی که یکی از اساتید مذهبی رو از دانشگاه اخراج کرده بودند مسئول وقت دانشکده ادبیات مخالف دادن بیانیه حمایتی بسیج بود .جمله ایشان(مگه بسیج نهاد حمایت از مستضعفینه که ما بخوایم بیانیه بدیم؟) در حالی که طیف مقابل با استناد نامگذاری امام در مورد بسیج (بسیج مستضعفین) معتقد بودن دفاع از مظلوم از اساسی ترین وظایف ماست

2-قانون گرایی و شرع گرایی مهمترین اصل تشکل بسیج

مثلا مسئول دانشگاه و دانشکده ها باید طبق ضوابط و قوانین عادلانه انتخاب بشن.
یعنی هم خودش شرایط داشته باشه مثل شش ماه فعال بودن مقبول بودن و ..هم براساس یک روند عادلانه مسئول باشه یعنی اولا مسئول قبلی تاییدش کنه بعد رای گیری صورت گرفته باشه یا همه اعضای فعال بسیج سرش اجماع داشته باشن و
..

3-عدالت خواهی و اسلام خواهی درمقابل جنبش سیب زمینیسم

دانشجوی بسیجی کسیه که اسلامی کردن دانشگاه رو مطالبه کنه و در مقابل ظلم مسئولین بایستد. همانطور که آقا میگه اگر گروهی نشد باید فردی در مقابل ظلم مسئولین قیام کنید. دیدگاه مقابل، دیدگاه مصلحت سنجه که به بهانه آرامش برقرار کردن و دشمن شاد نکردن همیشه مخالف حرکت های عدالت خواهانه است. درحالی که آقا میگه مطالبه گری وظیفه دانشجوست و مصلحت سنجی وظیفه مسئولین نه برعکس. البته این دوستان مصلحت سنج ما وقتی این حرف آقا رو شنیدند برای اینکه عمل کرده باشند خودشان چندی بعد جز مسئولین درآمدند. و از نزدیکان همان کسی شدند که خودشان به عملکرد های ضد دینی او اذعان کرده بودن(به قول بعضی ها نوارش هست!)
و چند تا نکته دیگه. که به نظرم این موارد است که باید از طرف دو طیف مورد بررسی تحلیلی جدی قرار بگیرد .

راستی برای من خیلی جالبه که یک نفر از دوستان مسئول در بسیج فعلی علامه کامنت بذاره و بگه من شاخ خانم خ رو میشکونم! آقای مسئول عزیز هرجوری که سعی میکنم تحلیلی به نفع شما داشته باشم متاسفانه نمیشه. مشکل شما با خانم خزعلی اگر مثلا اشتباهات ایشون در بسیج باشه که شما باید مثلا می گفتید من از مراجع بالاتر اقدام میکنم یا من بالاخره نشان میدم که طرز فکر شما اشتباهه ولی اینجور که شما حرف می زنید مشخصه که کلا از وجود کسی با نظر مخالف حال نمیکنید!!! و بدین جهت هم هست که میخواید دستور بفرمایید شاخ ایشون رو (دورازجونشون) بشکونند!


سه شنبه 20 دی 1390 توسط سوتك | نظرات ()"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com

estgah89@yahoo.com

سیاسی
فرهنگی و اجتماعی
دفاع مقدس
صهیونیسم و...
دین و ولایت
دل نوشته

و آغازی دیگر
پایان کار...
ایستگاه...قطار...
هیچ پایگاهی در منطقه خارج از تیررس موشک های ایران نیست .
دو حدیث زیبا
بزن زنگو
یك دیالوگ واقعی...
یا زهرا
سفر كربلا/1
در شوق شش گوشه
فاطمیه
عشق...
سلام به همه دوستان و خوانندگان وبلاگ ایستگاه این پست صرفا یك پست درون گفتمانی است...دوستانی كه مایل به خواندن بودند لطفا پیام بگذارند تا بهشون رمز بدهم.
درد دلهای یك ساله
برگوش جانم میرسد هردم صدای قافله...

دی 1393
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389

سوتك

قافله ی عشق(شهدای دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) )
از این لینک برای انتقاد از برنامه های رسانه ملی استفاده نمایید
پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
گنجینه معرفت
نقطه رهایی
سهم من
سیم خاردار
مهتد
آینده از آن ماست...
همثانیه-------------------------همثانیه
مُرتَقِب
مشکات
فاصله
اندكی صبر صحر نزدیك است
IslamArchive
بیداری افكار شبستر
رسانه فرهنگی پلاك 313
***شهیدان زنده اند***
راه ناتمام
سرلوحه
چادرخاکی
ســـــرلـــــوحـــــه
خدا منتظر ماست....
جنگ نرم(سربازان امام خامنه ای)
طلبه یاشار
عشق یعنی...
غریبانه
سلام بر صبح
دو دلاور
نحن انصار المهدی(عج)
منبر مجازی
دختر سیاسی
ایران توانا
او خواهد آمد
دست نوشته های یک نسل سومی
یک نفر از اهالی ولایت
بسیجی دانشجو
نسل چهلم
دست نوشته های یک دانشجو
قطعه 26
هم نفس
سایت دانلود رهپویان ولایت
منتظر(ز.ث)

.::مطالب جالب در مورد حجاب::.
دفتر مقام معظم رهبری
خبرنامه دانشجویان ایران
پایگاه جامع و تخصصی جنگ نرم
كتاب هایی پیرامون انتخاباتی كه گذشت
آپلود سنتر طلایی

نظرشما درباره این وبلاگ چیست؟

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد