تبلیغات
ایستگاه
ایستگاه

"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com


اخراجی ها و نقطه عطف تاریخ روشنفکری


به نظر می‌رسد این اتفاقی که برای فیلم اخراجی‌ها رخ داده، فراتر از ضربه زدن به یک فیلم است و با این كار نقطه‌ی عطف دیگری در تاریخچه حقیر روشنفکری ایران شکل گرفته است. سابقه‌ی اتفاقاتی مشابه آنچه که برای اخراجی‌ها اتفاق افتاد، در تاریخ روشنفکری قابل پیگیری و تبیین است که نزدیک‌ترین نمونه اش هم همین انتخابات 88 است. یعنی در انتخابات 88 هم اینها وقتی دیدند در میدان واقع، توان مقابله را ندارند و واقعیت‌ها توهمات آنها را تائید نمی‌کند، نتوانستند به سازوکارهای دموكراتیك پایبند باشند و قاعده‌ی بازی را برهم زدند.

هنگامی که
دیدند پای صندوق‌های رای کم‌آوردند سعی کردند با دوپینگ تبلیغاتی و توسل به دروغ و ادعای تقلب قاعده‌ی بازی را برهم بزنند. درحالیکه کاندیدای آنها، یکی از اولین ادعاهایش این بود که من آمده‌ام قاعده‌ها را رعایت کنم و نگذارم یک عده قاعده‌ی بازی را برهم بزنند. دقیقا مشابه این تناقض را ما در رفتار اخیر این جریان می‌بینیم که وقتی در واقعیت کم می‌آورند و از راههای منطقی قادر به متوقف کردن یک جریانِ مخالف منافع و مصالح خودشان نیستند، حاضرند بدیهی‌ترین اصول اخلاقی و منطقی را زیرپا بگذارند تا اینکه منافع و مصالح نامشروع طبقاتی و ایدئولو‍ژ‍یك خودشان را تامین كنند كه البته در همان هم موفق نمی شوند.

اگر شما مجموعه‌ای از ادعاهایی که جریان
روشنفکری در 20 سال گذشته راجع به هنر، نسبت سیاست با هنر و نسبت تعهد با هنر و... داشته را مرور کنید، می‌بینید که در ماجرای اخیر تقریبا تمام آنها را زیرپا گذاشتند. یعنی نقاب از روی چهره‌ی اینها کنار رفته و نشان داده‌شد که اینها چه عناصر فاشیستی هستند و چه نگاه سیاسی غلیظی دارند و اینها به مراتب از هر جریان فكری دیگری در ایران نگاه سیاسی تر و ایدئولوژیك تری به هنر و سینما دارند؛ در حالیكه همواره مخالفان خودشان را متهم به سیاست زدگی میكردند. شما ببینید در همین ماجرا هم نخبگان این جریان ابتدا آمدند این نوع خشونت‌ورزی با یک اثر سینمایی را تئوریزه کردند. یعنی حتی قبل از اینكه این فیلم ساخته بشود مجموعه‌ی تیم نخبگان و تیم رسانه‌ای اینها متحد شدند برای تحریم یک اثر سینمایی که مورد پسند آنها نبود.

اینها به جمهوری اسلامی فحش می‌دهند و مدیریت فرهنگی جمهوری
اسلامی را تحت فشار قرار می‌دهند که تو حتی حق نداری بر اساس مبانی قانونی خودت و با روش‏های قانونی، هیچکدام از آثار ما را حتی اصلاحیه بزنی ولی خودشان برای حذف یک اثر سینماییِ مخالفِ نظرشان، حتی روش‌های غیرقانونی و غیر اخلاقی را به کار می‌گیرند. در این قضیه فقط تهیه كننده ضرر نمی‌کند بلكه سینمادار و کارگر سینما که منتظر است هر چند سال یکبار فیلم پرفروشی مثل اخراجی‌ها اکران شود، هم ضرر می‌کند. یعنی جریان روشنفکری حاضر است منافع صدها و هزارها نفری را که در صنعت سینما از فروش اخراجی‌ها نفع میبرند را ضایع کند تا منافع ایدئولوزیک و طبقاتی خودش به خطر نیفتد. البته این ماجرا را از یک منظر دیگر نیز می‌شود بررسی کرد و آن اینکه این جریان حتی در مقابل فیلمی که به قول خودشان، اثری ضعیف است و حتی ارزش دیدن ندارد، نیز کم می‌آورد و حتی با این توان رسانه‌ای که امروز در اختیار دارد، یعنی با تمام سایت‌ها و شبکه‏های ماهواره ای و بخشی از صدا و سیما - كه همراه آنهاست - توان قانع کردن مردم برای حذف و تحقیر اخراجی‌ها را ندارد.نکته‌ی جالب‌تر در این ماجرا که خیلی قابل توجه است این است که این جریان فیلمی را در مقابل اخراجی‌ها قرار داد که از موضع روشنفکری برای از دست رفتن اخلاق در ایران امروز سوگواری می‌کند! و حرفش این است که ایران امروز جای زندگی نیست، چرا که اخلاقیات در آن زیرپا گذاشته شده است!
وحید جلیلی


دوشنبه 15 فروردین 1390 توسط سوتك | نظرات ()

تاریخچه 13 به در(حتما بخوانید)

سیزدهمین روز فروردین، نه روز نحسی است! نه روز جشن! و نه حتی روز طبیعت!! بلكه روزی تاریخی برای ملت ایران است. روز كشتار وحشیانه‌ی ایرانیان توسط فرقه ای از یهودیان! روز ملی اعلام حضور ایرانیان!


زمانی كه پادشاه نیك سیرت ایرانی،كورش، به حكومت رسید با شكست بخت النصر ،پادشاه جبار و خونخوار بابل، سرزمین خود را تا سواحل مدیترانه گسترش داد. دیدگاه الهی كورش باعث شد تا وی پیروی از تمام ادیان الهی را در ایرانِ بزرگ آزاد بداند به شرط آنكه هیچ فرقه ای با فرقه‌ی دیگر جنگ نكند و یا قصد آشوب و شورش علیه حكومت را نداشته باشد. همین مهربانی پادشاه باعث شد یهودیانی كه توسط بخت النصر شكنجه و كشته می شدند، ایران را كشوری امن و مناسب برای خود ببینند و آزادانه به فعالیت های خود ادامه دهند.

سه نسل از حكومت كورش می گذشت كه خشایارشا پادشاه ایران شد. در این زمان به علت خیانت های فراوان و پیمان شكنی های مكرر قوم یهود (فرقه‌ی zion)، آنها از دستیابی به مقامات دولتی و حكومتی منع شده بودند. در همین وضعیت شخصی به نام "مُردخوای" فرزند "پاییر" از فرقه‌ی زیون با پنهان كاری و فریبِ حكومت توانست به دربار نفوذ كند و صاحب پست و مقام شود. وی پس از مدتی با وسوسه‌ی خشایارشا دخترخوانده‌ی خود "هدسه" را كه یك یهودی متعصب بود با تغییر نام به "استر" وارد دربار كرد و به ازدواج خشایارشا درآورد. این دخترك زیبا و خائن با حقه‌های زنانه‌ی خود هر روز بیشتر به پادشاه نزدیك می شد و حتی در بسیاری از امور حكومتی نیز دخالت می كرد.

در همین زمان "هامان" وزیر اعظم و لایق ایرانی كه از مفاخر علم و سیاست و دانش در دوره‌ی هخامنشی است، متوجه رابطه‌ی مردخوای با استر می شود و پس از تحقیق متوجه می شود كه این دونفر باهم نسبت فامیلی دارند و هردو از یهودیان zion هستند. این موضوع را روزهای پایانی اسفند (به گفته برخی مورخان: 23 اسفند) به اطلاع خشایارشا می رساند و از او می خواهد این 2نفر را مجازات كرده و به خاطر پیمان شكنی‌های مكرر، یهودیان را از ایران اخراج كند. پادشاه این موضوع را قبول می كند و از هامان می خواهد تا روزی را برای اعلام این موضوع مشخص كند. وزیر بزرگ ایران، نیمه‌ی فروردین را برای این كار مناسب می بیند.

دخترك نحس یهودی ،استر، موضوع را متوجه می شود و با همكاری مردخوای در روزهای دهه اول فروردین خشایارشا را باخوراندن شراب بسیار مست می كنند و در حال مستی از او حكمی می گیرند كه 1-هامان و برخی از دیگر وزرای ایرانی دربار باید اعدام شوند 2- تمام قبایل منتسب به این افراد باید كشته شوند 3- تا6 روز یهودیان آزادند كه هركاری بكنند ولی مجازات نشوند.

یهودیان در روز 13 فروردین، یك قتل عام بزرگ راه می اندازند و علاوه بر هامان وزیر دانای ایران، بیش از 100000 ایرانی را سر میبرند (در بعضی منابع اینگونه آمده: یهودیان در این روز آنقدر كشتار كردند كه از هر 11 نفر ایرانی، یك نفر را سر بریدند)

از آن سال به بعد [تا هم اكنون] یهودیان به ویژه زیونها (zion) روزهای آخر اسفند ماه را با آتش زدن و توهین به عروسك های هامان و دیگر نمادهای ایران، این نسل كشی و وحشیگری را جشن می‌گیرند [بسیاری از مورخان، ریشه و اصل جشن چهارشنبه سوری را همین موضوع می دانند كه به علت نفوذ زیونها در دربار پادشاهان ایران، همواره برگزار گردیده است] پس از انقلاب اسلامی در ایران با كمرنگ شدن نفوذ یهودیان در حكومت، با این جشن مخالفت شد و سعی در جلو گیری از آن همچنان ادامه دارد. هرچند در دیگر كشورها به ویژه اسرییل، یهودیان هرساله جشن هامان سوزی یا ایرانی كشی را در روزهای آخر اسفند برگزار می كنند كه تصاویر زننده‌ی بسیاری از این جشن ها در فضای اینترنت منتشر شده است.

از آن سال به بعد ایرانیان در روز 13 فروردین ماه (سالروز كشتار ایرانیان توسط یهود) به خیابان و طبیعت می روند كه جامعه‌شناسان و مورخان دلیل آن را اینگونه ذكر می كنند: 1- به یاد آن روز كه همه‌ی ایرانیان برای فرار از دست یهودیان به كوه و صحرا پناه برده‌ اند 2- اعلام همبستگی و اینكه اگر 100 ها هزار ایرانی را بكشید باز هم ما در صحنه حضور خواهیم داشت 3- اعلام انزجار از یهودیان زیون.

لازم به ذكر است كه قبر استر و مردخوای هم اكنون در همدان قراردارد، و در نقشه نیل تا فرات رژیم غاصب قدس (اسراییل) همدان و مقبره‌ی این دو خائن، جزء كشور اسرائئل دیده شده است
.


یکشنبه 14 فروردین 1390 توسط سوتك | نظرات ()

سهم مستی


با خاک غم سرشتند رنگ مشیت گِل

نردیک کن خدایا بُعد مسافت دل

نامه رسان نبرده است مضمون آه مارا

مشتاقی ام فتاده دست نسیم کاهل

با موجهای ذاکر قصد عروج کردیم

سمت کجا وزیدی ای بادبان غافل

عمری جزیره بودیم اما نه بین دریا

ما را احاطه کردند این برکه های جاهل

از عمر آبی ما این نقش مانده باقی:

دست دخیل موجی بر مرقد سواحل

از نا توانی ما تنها نه جاده حیران

برما اشاره میکرد بُهت نگاه منزل

انگورهای بالغ بر تاکها رسیدند

پس سهم مستی ما کو ای زمین عادل؟؟؟پنجشنبه 11 فروردین 1390 توسط سوتك | نظرات ()

سال جهاد اقتصادی

سلام.

امیدوارم اولین روز سال براتون شیرین بوده باشه.

الحق والانصاف كه باید به داشتن رهبری مثل این رهبر بنازیم.

سال جهاد اقتصاد و انشاالله سال شكوفایی اقتصادی ایران عزیزمان مبارك


دوشنبه 1 فروردین 1390 توسط سوتك | نظرات ()"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com

estgah89@yahoo.com

سیاسی
فرهنگی و اجتماعی
دفاع مقدس
صهیونیسم و...
دین و ولایت
دل نوشته

و آغازی دیگر
پایان کار...
ایستگاه...قطار...
هیچ پایگاهی در منطقه خارج از تیررس موشک های ایران نیست .
دو حدیث زیبا
بزن زنگو
یك دیالوگ واقعی...
یا زهرا
سفر كربلا/1
در شوق شش گوشه
فاطمیه
عشق...
سلام به همه دوستان و خوانندگان وبلاگ ایستگاه این پست صرفا یك پست درون گفتمانی است...دوستانی كه مایل به خواندن بودند لطفا پیام بگذارند تا بهشون رمز بدهم.
درد دلهای یك ساله
برگوش جانم میرسد هردم صدای قافله...

دی 1393
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389

سوتك

قافله ی عشق(شهدای دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) )
از این لینک برای انتقاد از برنامه های رسانه ملی استفاده نمایید
پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
گنجینه معرفت
نقطه رهایی
سهم من
سیم خاردار
مهتد
آینده از آن ماست...
همثانیه-------------------------همثانیه
مُرتَقِب
مشکات
فاصله
اندكی صبر صحر نزدیك است
IslamArchive
بیداری افكار شبستر
رسانه فرهنگی پلاك 313
***شهیدان زنده اند***
راه ناتمام
سرلوحه
چادرخاکی
ســـــرلـــــوحـــــه
خدا منتظر ماست....
جنگ نرم(سربازان امام خامنه ای)
طلبه یاشار
عشق یعنی...
غریبانه
سلام بر صبح
دو دلاور
نحن انصار المهدی(عج)
منبر مجازی
دختر سیاسی
ایران توانا
او خواهد آمد
دست نوشته های یک نسل سومی
یک نفر از اهالی ولایت
بسیجی دانشجو
نسل چهلم
دست نوشته های یک دانشجو
قطعه 26
هم نفس
سایت دانلود رهپویان ولایت
منتظر(ز.ث)

.::مطالب جالب در مورد حجاب::.
دفتر مقام معظم رهبری
خبرنامه دانشجویان ایران
پایگاه جامع و تخصصی جنگ نرم
كتاب هایی پیرامون انتخاباتی كه گذشت
آپلود سنتر طلایی

نظرشما درباره این وبلاگ چیست؟

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد