تبلیغات
ایستگاه
ایستگاه

"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com


فیلم شكارچی شنبه

به نام خدا


داستان از آنجایی شروع میشود كه پسر بچه ای زیبا،پرهیاهو و بانشاط و فارق از جریانات سیاسی روز وارد فضایی میشود كه همه چیز برای او رنگ دیگری پیدا میكند

این پسربچه در اثر خواسته پدر بزرگ صهونیست خود وارد سرزمین های اشغالی می شود و آموزش های لازم را برای یك صهیونیست كامل شدن می بیند تا در آینده خاخام اعظم یا به عبارت فیلم پیامبر قوم یهود باشد و سرانجام چنان میشود كه این كودك در اثر آموزش های مكرر غیر انسانی فطرت پاك خود را از دست میدهد و تمام خاطرات گذشته و حتی معلم اصلی خود یعنی پدر بزرگ را زیر پا میگذارد و او را به قتل میرساند.

داستان شكارچی شنبه داستان كودكان پاك یهودی است كه در اثر آموزه های صهیونی كودكی خود را به اجبار زیرپا میگذارند و وارد فضای سیایت زده و غیر انسانی اسرائیلی می شوند

در این فیلم شیوه تربیتی و آموزشی صهیونیست ها به خوبی نمایش داده میشود ضمن اینكه در میان صحنه ها و هدف اصلی فیلم آیین های پوچ و غیر واقعی صهیونیستی و رفتارهای غیر انسانی آنها به صورت محرضی نمایش داده می شود.

به نظر من به طور كلی ارزیابی فضای فیلم كه كاملا ایدئولوگ می باشد ارتباط خوبی با مخاطب برقرار میكند و كشش لازم را ایجاد كرده است تا او را تا آخر فیلم بر روی صندلی سینما بنشاند

جلوه های ویژه این فیلم هرچند كه به لحاظ حرفه ای بسیار قوی نیستند اما تأثیر خود را بر روی بیننده می گذارد و حس  تنفر وانزجار را به او القا می كند

انتقاد بزرگی كه به این فیلم وارد است دقیقا همین فضای منفور و منزجر است كه از ابتدا تا انتهای فیلم همراه بیننده قرار دارد. در این فیلم صحنه های نامناسب و خشن بیش از حد نیاز به نمایش در می آید كه از نظر من در اثر گذاری فیلم روند معكوس دارد و بیننده خصوصا بیننده عامی كه درباره فضای فیلم پیشینه چندانی ندارد را وادار به واكنش معكوس می كند.

در واقع فیلم به گونه ای است كه بیننده از همان ابتدا هدف دار بودن آن را درك میكند كه این موضوع ممكن است از جهاتی مثبت باشد اما تصمیم گیری و برداشت از فیلم را برای مخاطب دشوار میكند.

درپایان به این نكته اشاره میكنم كه حضور همچین فیلمی هرچند دارای نقص های كوچك در سینمای امروز ما كه فضای نامناسبی را سپری میكند مایه امید و مباهات است و واقعا جای تشكر و تقدیر از عوامل این فیلم را دارد كه با شجاعت تمام داستانی را به تصویر كشیده اند كه معضلی برای جامعه انسانی امروز شده است.
سه شنبه 29 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

می گویند...

برای دل گرفته خودم و كسانیكه احیانا منتظرم وبلاگ را بخوانند:

می گویند...

تقوا از تخصص لازم تر است.

آن را می پذیرم...

اما می گویم...

آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست.

"شهید دکتر مصطفی چمران"

دوشنبه 21 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

نگاهی ساده بر كرسی های آزاد اندیشی

به نام خدا

« فکر کنید، بگوئید، بنویسید، در مجامعِ خودتان منعکس کنید؛ آن کرسى‌هاى آزاداندیشى را که من صد بار – با کم و زیادش – تأکید کردم، راه بیندازید و اینها را هى آنجا بگوئید؛ این میشود یک فضا. وقتى یک فضاى گفتمانى به وجود آمد، همه در آن فضا فکر میکنند، همه در آن فضا جهتگیرى پیدا میکنند، همه در آن فضا کار میکنند؛ این همان چیزى است که شما میخواهید»

 

سالها پیش زمانی كه دانشجویان در اعتراض به سلطه فرهنگ ماركسیستی چپ و اسلام ستیزی آن، دانشگاه را تعطیل و انقلاب فرهنگی به پا كردند هیچكس فكر نمیكرد امروز فضای دانشگاه ها به سمتی سوق پیدا كند كه فقر اندیشه اسلامی و فرهنگ غرب گرایی و اومانیستی در آن موج بزند.

امروز ما در فضای دانشگاه با پدیده ای مواجه هستیم كه ماحصل پوچی تفكر اومانیستی غرب است و فرهنگ و تمدن آن دیگر پاسخگوی نیاز های فكری و عقیدتی دانشجویان امروز نیست

به عقیده بسیاری از بزرگان علم امروزه ما با انسانهایی مواجه هستیم ، درمانده از تمدن غربی حاكم بر جامعه و تشنه ی تفكر و فرهنگ غنی انسانی و این در حالی است كه دین مبین اسلام این نیاز را به خوبی پاسخ گو است و در این میان وظیفه ما دانشجویان مذهبی و مدعی حكم میكند كه خوراك فكری این جماعت تشنه و آب ندیده را تأمین كنیم و این امر عظیم محقق نخواهد شد مگر با برگزاری مكرر كرسی هایی كه تفكر ناب اسلامی را ترویج و فرهنگ آن رامعرفی كند.

معنویت گرایی كه امروز از طرف  دانشجویان بر جامعه حاكم است ظرفیت و پتانسیل عظیمی است كه همت بلند اندشمدان اسلامی را می طلبد تا جوابگوی نیاز های به روز جوانان باشد و پاسخگویی به سئوالات امروز  نیازمند وجود ارتباط میان جوانان و دانشجویان با اساتید و بزرگان علم است كه این ارتباط را می توان به نوعی همان كرسی های آزاد اندیشی تعریف كرد.

این نگاه ساده به این مطالبه عظیم رهبری در ابتدای امر موضوعی بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسد اما حقیقت امر آن است كه هدف برگزاری این كرسی ها بیشتر از آنكه نگاه غالب و مغلوب باشد دقیقا ایجاد ارتباط میان دو قشر مهم و تأثیر گذار جامعه یعنی دانشجویان و اساتید و نخبگان است كه اگر با نگاهی منطقی ، عادلانه و علمی به معنای واقعی كلمه برگزار شود نتیجه ای جز پویایی و رشد نخواهد داشت.

اینكه ما بتوانیم در فضایی منطقی و به دور از سلطه و غلبه سه گانه  تفكر، فرهنگ و تمدن غرب فضای آزاد اندیشی را رواج دهیم و آن را در قالب های مختلف پیاده كنیم عرصه عظیمی است كه با رهایی از قید و بند ها و آزاد اندیشی محقق خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویی خود به تاریخ 15/8/82، آزادانه فکر کردن، آزادانه تصمیم گرفتن و دنباله روی نکردن از تلقین بلندگوهای تبلیغاتی غرب را جلوه های آزاداندیشی برشمردند و افزودند:
"
آزاداندیشی با این معنای وسیع و ژرف، عرصه های مختلف علمی، معرفتی، سیاسی و اجتماعی را شامل می شود. . ایشان می فرمایند: آزادی خواهی نباید فقط منحصر در معنای محدود سیاسی تلقی و معنا شود. در آزادی های سیاسی، آزادی های اجتماعی از بخش های مهم آزادی های بشری است... آن شعار آزادی خواهی که معنا و مآل و خلاصه اش این باشد که آمریکا حکومت دست نشانده خودش را بر این کشور مسلط کند، آن شعار آزادی خواهی نیست؛ ولو صدبزک و رنگ و روغن آزادی خواهی هم به آن بزنند؛ این شعار، دروغین و شعار اسارت و خیانت است. با منطقی که من می گویم، آزاداندیشی را عمیق تر معنا کنیم تا این جا هم اثر خودش را ببخشد. آزاداندیشی یعنی آزادانه فکر کردن؛ آزادانه تصمیم گرفتن؛ ترجمه ای، تقلیدی و بر اثر تلقین دنبال بلندگوهای تبلیغاتی غرب حرکت نکردن. لذا شامل علم، معرفت، مشی سیاسی، شعارها و واژه ها و خواسته های متعارف سیاسی و اجتماعی هم می شود. اگر امروز غرب می گوید دموکراسی، ما باید فکر کنیم- آزادفکری یعنی این- ببینیم آیا همین که او می گوید درست است و دموکراسی به صورت مطلق ارزش است، یا قابل خدشه است؟"

این معنای عمیق و شگرف كه رهبر معظم انقلاب به آن اشاره دارند همان فضایی است كه در آن اندیشه ها بدون تعصبات فكری و سیاسی مورد نقد و بررسی قرار میگیرد كه صد البته نیازمند فضای مناسب و پذیرای دانشگاهی است.

آن چیزی كه هر جامعه همواره در فضای دانشگاهی نیازمند آن است فضای پرسش و پاسخ و مطالبه گری و پویایی است كه تحقق آن بستری را می طلبد كه رهبرمان بارها بر آن تأكید كرده اند و آن را به حق كرسی آزاد اندیشی نامیده اند

درپایان باید به این نكته اشاره كرد كه كرسی های آزاد اندیشی در هر مكان و هر زمان قابل برگزاری است و حتی گفتگوهای دوستانه دانشجویی را می تواند شامل شود اگر و تنها اگر ما این توانایی را داشته باشیم تا در مقابل هجمه های بی امان دشمن خود را آماده نشان دهیم و البته آمادگی به معنای آماده برای پذیرش نظر مخالف و آماده برای بحث و به چالش كشیدن.

این همان چیزی است كه همت بلند همه دانشجویان بسیجی و امت حزب الله را می طلبد.

......

پ.ن: روز دانشجو بر تمامی دانشجویان آزادی خواه و عدالت طلب گرامی باد


چهارشنبه 16 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

در جواب یكی از كاربران به نام صبرا ( تسخیر سفارت انگلیس )

سلام علیکم می شه نظر خودتونو در رابطه با اقدام دانشجویان برای گرفتن سفارت انگلیس بفرمایید؟التماس دعا

جواب:
علیكم السلام

شدیدا مخالفم و معتقدم نباید خارج از محدوده قانون عمل كرد ضمن اینكه طبق شواهد حمله به سفارت توسط دانشجویان به تنهایی نبوده و لیدرهایی در بین بوده اند كه حركت هایشان مشكوك است.
وودر نهایت اینكه سكوت معنا دار رهبری در این مورد جوابگوی خیلی سئوالات هستش.
به نظرم حركت مجلس قابل تقدیر و حمایت بود اما حمله به سفارت با این شكل هزینه های زیادی رو به جمهوری اسلامی تحمیل میكنه كه قابل مقایسه با فواید اندك آن نبود.
قطع رابطه با انگلیس میتوانست در یك فضای كاملا دیپلماتیك و قانونی و توسط مراجع اصلی كشور پی گیری و انجام شود و در نهایت بایك تجمع دانشجویی كه صلح آمیز هم باشد  حمایت شود.
این نوع برخورد های خودسرانه ی دانشجویان و ذی نفع شدن آنها در بسیاری از موارد حركت ها و جنبش های دانشجویی را از حالت استقلال و عدالت طلبی به سمت فرقه و حزب گرایی می برد كه باعث مردگی فضای مطالبه گری دانشجویی كه خواسته رهبری است میشود.
بنده شدیدا معتقدم كه در جریان تسخیر سفارت دانشجویان ناخواسته نیروی عده ای شده اند كه از این حریان سودهای زیادی میبرند و شواهد و گفته های حضار در سفارت به نوعی این ادعا را تأیید میكند
ما باید هوشیار باشیم و طوری برخورد كنیم كه بهانه ای به دست دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ندهیم و جلوتر از قانون كشور حركت نكنیم كه اگر اینكار را كردیم باید منتظر اتفاقات بدتری از سوی سودجویان داخلی باشیم.
به نظرم بررسی و پی گیری مطالبات رهبری نظیر برگزاری كرسی های آزاد اندیشی و امثال آن بسیار مهمتر از انجام فعالیت ها و هیاهو های خبری بعدش است.
برخلاف بسیاری از دوستان كه در اینباره مطالبی نوشته اند این موضوع را در اقلیت میدانستم چون معتقدم در حال حاضر دانشجویان باید به كارهای مهمتری بپردازند كه بیشتر آن فعالیت های درون دانشگاهی است.
دانشگاه های ما به اندازه ای فقر فرهنگی، سیاسی و از همه مهمتر علمی دارد كه وظیفه اهم دانشجویان بسیجی و مذهبی رسیدگی و برنامه ریزی برای آنها است
هزینه و وقت و جنجال رسانه ای كه برای این اقدام دانشجویان انجام شد كه در بعضی موارد هم آب به آسیاب دشمن ریختن است اگر صرف برگزاری كرسی های آزاد اندیشی كه مطالبه رهبری است میشد قطعا نتیجه بهتری داشت.
این اقدام قهری دانشجویان میتوانست با چند كرسی آزاد اندیشی قابل بحث تعویض شود كه درآن صورت نتیجه حاصله ازبین رفتن تفكر انگلیسی و غرب گرایی و غرب پرستی بود نه تنها بسته  شدن درب.
ما باید به فكر تسویه ، تصحیح و تغییر تفكر باشیم نه تغییر ظواهر.


سه شنبه 15 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

سلام علی قلب الزینب الصبور

تا امروز هرچه گفتیم و گریه كردیم و برسینه كوفتیم از حسین(ع) گفتیم
اما...
از امشب فقط باید یازینب(س) بگوییم و بس...
خدایا از امشب هر شب برای زینب
(س) عاشوراست.

سه شنبه 15 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

روزی که در جام شفق مل کرد خورشید


روزی که در جام شفق مل کرد خورشید
بر خشک چوب نیزه‌ها گل کرد خورشید

شید و شفق را چون صدف در آب دیدم
خورشید را بر نیزه گوئی خواب دیدم

خورشید را بر نیزه؟ آری اینچنین است
خورشید را بر نیزه دیدن سهمگین است

بر صخره از سیب زنخ بر می‌توان دید
خورشید را بر نیزه کمتر می‌توان دید

در جام من می پیش تر کن ساقی امشب
با من مدارا بیشتر کن ساقی امشب

بر آبخورد آخر مقدَّم تشنگانند
می ده حریفانم صبوری می‌توانند

این تازه رویان کهنه رندان زمینند
با ناشکیبایان صبوری را قرینند

من صحبت شب تا سحوری کی توانم
من زخم دارم من صبوری کی توانم

تسکین ظلمت شهر کوران را مبارک
ساقی سلامت این صبوران را مبارک

من زخم‌های کهنه دارم بی شکیبم
من گرچه اینجا آشیان دارم غریبم

من با صبوری کینه دیرینه دارم
من زخم داغ آدم اندر سینه دارم

من زخم‌دار تیغ قابیلم برادر
میراث‌خوار رنج هابیلم برادر

یوسف مرا فرزند مادر بود در چاه
یحیی! مرا یحیی برادر بود در چاه

از نیل با موسی بیابانگرد بودم
بر دار با عیسی شریک درد بودم

من با محمد از یتیمی عهد کردم
با عاشقی میثاق خون در مهد کردم

بر ثور شب با عنکبوتان می‌تنیدم
در چاه کوفه وای حیدر می‌شنیدم

بر ریگ صحرا با اباذر پویه کردم
عمار وَش چون ابر و دریا مویه کردم

تاوان مستی همچو اشتر باز راندم
با میثم از معراج دار آواز خواندم

من تلخی صبر خدا در جام دارم
صفرای رنج مجتبی در کام دارم

من زخم خوردم صبر کردم دیر کردم
من با حسین از کربلا شبگیر کردم

آن روز در جام شفق مل کرد خورشید
بر خشک چوب نیزه‌ها گل کرد خورشید

فریادهای خسته سر بر اوج میزد
وادی به وادی خون پاکان موج میزد

بی درد مردم ها خدا، بی درد مردم
نامرد مردم ها خدا، نامرد مردم

از پا حسین افتاد و ما برپای بودیم
زینب اسیری رفت و ما بر جای بودیم

از دست ما بر ریگ صحرا نطع کردند
دست علمدار خدا را قطع کردند

نوباوه‌گان مصطفی را سربریدند
مرغان بستان خدا را سربریدند

دربر گریز باغ زهرا برگ کردیم
زنجیر خائیدیم و صبر مرگ کردیم

چون بیوه‌گان ننگ سلامت ماند برما
تاوان این خون تا قیامت ماند برما

روزی که در جام شفق مل کرد خورشید
بر خشک چوب نیزه‌ها گل کرد خورشید


علی معلم دامغانییکشنبه 13 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

خداروشكر كه دوباره آمدی و دوباره دیدمت

آمدی اما  نمیدانم روزی این روزهایم چه خواهد بود..
تو بگو..
امسال چطور مهربانیت را به رخم خواهی كشید هرچند كه میدانم بزرگیت بیش از این است كه به رویم بیاوری چه بوده ام و چه هستم ..
و میدانم امسال هم روضه هایت آرامش یك ساله را رقم خواهد زد..
و میدانم آقای مهربانی ها كشتی نجات نامش را وام دار توست
و میدانم كورسوهای چراغ های شهر درمقابل نور هدایتت خاموش و ساكت است...
آقاجان...
منتظر دعایت هستم...

یکشنبه 6 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

اندر احوالات سیستم قانون گذاری مجلس

به نام خدا


خدا پدر و مادر این اخبار 20:30 و صرفا جهت اطلاع رو بیامرزه که گفت بله...آقا چه نشسته اید که مجلس قانون تصویب کرده بیا و ببین. حقوق مادام العمر برای خدمت گذاران سیاسی نظام

واقعا خوب شد که این دلاوری این خبر رو اعلام کرد و پشت بندش بچه های بسیج دانشجویی اعتراض کنند که بابا این اشرافی گری هستش و از این حرف ها و گرنه ما بچه مذهبی ها که تو نخ این حرف ها نیستیم ببینیم نهاد های دولتی چه می کنند...اصلا این روزنامه ها چی میگن..این بدبخت هایی که یک هفته و یک ماه زحمت میکشن و نشریه میدن بیرون اصلا حرف حسابشون چیه..!!!

بگذریم...

داشتیم راجع به مجلس و قانون گذاریش اظهار نظر میکردیم...

این آقایان مجلس که این چند وقته حسابی گل کاشته اند و انواع و اقسام فعالیت های مفید خدمت رسانی رو انجام میدن و قانون های مهم رو تصویب میکنند اخیرا دوباره فوران اطلاعات فرموده اند و یک قانون مهم و حکومتی تصویب کردن که به موجب آن چنانچه یکی از این برادران و یا خواهران خدمت گذار صاحب مشاغل سیاسی بیش از 2 سال دریک شغل شریف خدمت گذاری(مشاغل سیاسی) فعال باشند صاحب حقوق مادام العمر خواهند شد.

آخه من نمیدونم واقعا چه حرفی میشه راجع به این قانون زد و این آقایان خدمت گذار که اخیرا تب خدمت درشون بالاگرفته و خواب رو از چشمانشان به واسطه فریضه شریف انتخابات گرفته است چطور میتونن تو چشمای این مردم نگاه کنن و بگن تصویب کردیم که کردیم...اصلا خوب کاری کردیم

یا مثلا 6 ماه دیگه که مردم میخوان رأی بدن قضیه یک جور دیگه میشه و میگن کی بود کی بود من نبودم و دست ها پشت پرده قضیه رو هدایت میکنه

خلاصه حوصله تون رو سر نبرم...از ما گفتن بود و از این برادران قانون گذار نشنیدن

برادر من...نکن، آخه این پولها خوردن نداره ها...حالا رأی مردم و انتخابات بعدی به کنار...جواب خدا رو چی میخوای بدی؟

حالا هی برو تصویب کن دانشگاه آزاد وقف بشه...نظارت بر نمایندگان فوریت نداره...حقوق ها باید مادام العمر بشه.

بعدا آخر و عاقبتش رو دیدی نگی از کجابودا...از ماگفتن بود.


پنجشنبه 3 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()

یادداشت های خواندنی رسایی درباره مصوبه اخیر مجلس

افشاگری های خواندنی رسایی و تأسف ما به حال مجلس و مجلسی های امروز...حتما بخوانید
چرا وقتی در روز یک شنبه ما این طرح دوفوریتی را ارائه دادیم بلافاصله جریانی در داخل مجلس یک دوفوریتی دیگر را در دستور آورد؟ چرا از روز یکشنبه تا امروز این جماعت تلاش کردند تا ما را منصرف کنند؟ چرا امروز تلاش کردند تا این دوفوریتی طرح نشود و آن دو فوریتی طرح شود؟ چرا برخی از نمایندگان که از آنها انتظار پس گرفتن امضا در خصوص چنین طرح مهمی نبود، به یک باره و البته به صورت شفاهی اعلام کردند که امضای خود را پس گرفته اند؟ و چندین چرای دیگر ... پاسخ را یکی از نواب رییس به من داد ...

 

ما می خواستیم این کار به نام شما ثبت نشود! همین

 

امروز در صحن علنی مجلس اتفاقاتی رخ داد که متاسفانه با توجه به گرایشات خاصی که در برخی از رسانه ها حاکم است، این رسانه ها ترجیح دادند که واقعیت را به اطلاع مردم نرسانند و البته شاید برخی هم از پشت پرده این اتفاقات اطلاع نداشتند که البته خیلی بعید است. به همین دلیل نکاتی را به صراحت برای اطلاع عموم ذکر می کنم :

1 . هفته گذشته روز دوشنبه یک روز قبل از عید سعید غدیر، نمایندگان مجلس به استفساریه ای درباره تبصره 3 ماده 71 قانون خدمات مدیریت کشوری رای مثبت دادند و این رای موجی از انتقادات به حق نسبت به مجلس را به دنبال آورد. بر اساس تبصره 3 ماده 71 قانون خدمات مدیریت کشوری مقامات مذکور در ماده 71 (روسای قوا، نمایندگان، وزرا، معاونین وزرا، استانداران و فرماندارن) که حداقل دوسال در پست مدیریتهای سیاسی انجام وظیفه نموده یا بنمایند، پس از تصدی مقام در صورتی که به سمت پائین‌تری منصوب شوند ، چنانچه حقوق ثابت و فوق العاده مستمر آنها در مسئولیت جدید از هشتاد درصد (80 درصد) حقوق ثابت و فوق‌العاده مستمر وی در پست قبلی کمتر باشد، به میزان مابه‌التفاوت تا(80 درصد) را تفاوت تطبیق دریافت خواهند نمود. این تفاوت تطبیق با ارتقاء‌های بعدی (‌عوامل شغل و شاغل و فوق العاده‌ها) مستهلک می‌گردد و این مابه‌التفاوت در محاسبه حقوق "بازنشستگی" و وظیفه نیز ملاک عمل خواهد بود. استفساریه درباره قسمت بازنشستگی این تبصره بود که آیا حکم مربوط به تمام نهادها می شود و آیا همواره اینگونه خواهد بود که با توجه به فراض پایانی این قانون که به موضوع بازنشستگان اشاره شده، مجلس اعلام کرده بود: بله. البته امروز آقای کامران مستندی را به نمایندگان نشان می داد که بر اساس آن مشخص می شد این استفساریه نیز از زمان امضا به عنوان طرح تا زمان تصویب در کمیسیون اجتماعی، دچار تغییرات ماهوی شده است.

 

2 . بر اساس این تبصره، پاسخی که مجلس به این استفساریه داده، طبیعی و بدیهی است. در حقیقت هر چند این استفساریه هم نوعی تبعیض است ولی این تبعیض در حد یک شاخه از یک درخت بزرگ بود و تبعیض اصلی در اصل تبصره 3 ماده 71 است که اگر مجلس به دو فوریت حذف آن امروز رای می داد، کاری انقلابی کرده بود که متاسفانه از روز یکشنبه تا امروز ده ها طراحی صورت گرفت تا این اتفاق نیفتد! در حال حاضر با دوفوریتی که آقای ابوترابی و برخی از نمایندگان دیگر به دنبال تصویب آن بودند و نهایتا هم تصویب شد، تنها استفساریه ملغی شد و اصل تبعیض در جای خود باقی مانده است.

3 . اما اصل قصه چه بود؟ روز یکشنبه هفته جاری با توجه به اعتراضات به حق رسانه ها، مردم و دانشجویان به مصوبه دوشنبه قبل (یعنی همان استفساریه) اینجانب و هفده تن از همکاران دیگر، طرح دو فوریتی ای را آمده کردیم که بر اساس آن تبصره 3 ماده 71 حذف می شد. این طرح در ساعت 10:35 روز یکشنبه تحویل هیات رییسه مجلس شد. بنده در اخذ امضا از نمایندگان تلاش کردم تا این طرح حساس را فقط به امضای نمایندگانی برسانم که پرونده روشنی در مبارزه با ویژه خواری ها دارند. برای همین به چهره های شاخص جبهه پایداری اکتفا نکردم و سراغ برخی دوستان دیگر مانند آقای دهقانی نقدر و سروری که در صحن علنی حاضر بودند هم رفتم. نهایتا این طرح به امضای رسایی، کوچک زاده،‌‌ آقاتهرانی، سروری، کوثری، هدایت خواه، زارعی، دهقانی نقندر، ، قاضی زاده، حسینیان، شهرزاد، کریمی قدوسی، سلیمی، بزرگواری، طاهری، آشتیانی،  قره‌خانی رسید و آقای محبی نیا هم به هنگام نوشتن دستور ارسال طرح به اداره قوانین آن را امضا کردند.

4 . به فاصله نیم ساعت، بنده متوجه شدم که برخی از نمایندگان با محوریت آقای ابوترابی، در حال جمع آوری امضا برای یک طرح دو فوریتی دیگر هستند که بر اساس آن فقط استفساریه هفته گذشته ملغی می شد ولی اصل تبصره 3 در جای خود باقی می ماند. بنده و برخی از دوستان دیگر به آقای ابوترابی مراجعه کردیم که با توجه به دو فوریتی ای که ما به هیات رییسه تحویل داده ایم، دیگر نیازی به این طرح نیست. به اضافه این که اصل تبعیض در تبصره 3 ماده 71 است نه در استفساریه ای که در باره این تبصره تصویب شده.

 

5 . توضیحات ما فایده ای نداشت و آب و هوای تحرکات این شخصیت ها حکایت از این می کرد که قرار است موضوع به نوعی لاپوشانی شود! اما چرا که در ادامه خواهم نوشت . روز دوشنبه مجددا این موضوع را پیگیری کردم که مبدا طرح دو فوریتی ما از دستور خارج شود. آقای محبی نیا در تماس تلفنی به من گفت که آقایان گفته اند که شما طرحتان را پس گرفته اید! گفتم به هیچ وجه . این دوفوریت باید فردا در دستور کار صحن علنی قرار گیرد. از اینجا به بعد، یقین کردم که قرار است قضیه را مانند مصوبه بازگرداندن وقف 250 هزار میلیارد تومان دانشگاه آزاد هوا کنند.

 

6 . امروز صبح وقتی به صحن علنی مجلس رفتم، دیدم که برخی از این آقایان اصرار دارند که دو فوریتی ما در خصوص حذف تبصره 3 ماده 71 به رای گذاشته نشود و فقط دو فوریتی لغو استفساریه به رای گذاشته شود. سئوال کردم چرا این اصرار را دارید؟ آقای ابوترابی و حتی آقای لاریجانی گفتند که نگرانیم طرح شما رای نیاورد و این برای مجلس خوب نیست، آبرو ریزی می شود! استدلال برخی از همکاران این بود که در حال حاضر وقتی در برابر انتقادات قرار می گیرم اعلام می کنیم که اصل تبعیض در تبصره 3 ماده 71 است که در مجلس هفتم تصویب شده و به مجلس هشتم ربطی ندارد و اگر این طرح شما رای نیاورد، انتقادات متوجه مجلس هشتم خواهد شد! گفتم اگر ما فقط استفساریه را لغو کنیم که فقط با مردم بازی کرده ایم چون اصل تبعیض در تبصره 3 ماده 71 است و همه این را می دانیم. گفتند ما می خواهیم کاری کنیم تا مجلس رای دهد و فشار افکار عمومی از روی مجلس برداشته شود! گفتم با این کار فشارها را بیشتر می کنید چون رسانه ها، دانشجویان و آنهایی که به حق پیگیر این موضوع هستند، متوجه می شوند که اصل تبعیض در تبصره 3 ماده 71 است و لغو استفساریه چیزی نیست. به اضافه این که در این چند روز نیز همه ما مصاحبه کرده ایم و گفته ایم که مشکل از کجاست. گفتم که اگر نمایندگان را توجیه کنید و آنهایی که رایشان با میل و اشاره شماها تنظیم می شود، اگر بفهمند که نظر شما هم همراهی است با حذف تبصره 3 ماده 71 است، رای می دهند.

 

7 . در ادامه جلسه وقتی اصرار  آنها و هیات رییسه برای انصراف ما فایده نداشت، نهایتا قرار شد که دوفوریتی حذف تبصره 3 ماده 71 در دستور قرار بگیرد اما به یکباره در لحظه طرح موضوع، آقای محبی نیا اعلام کرد که ما دو طرح دو فوریتی داشتیم که برخی از نمایندگان امضای خود را از ذیل طرح دو فوریتی حذف تبصره 3 ماده 71 پس گرفته اند و از آقای ابوترابی خواست تا درباره طرح دیگر سخن بگوید. بنده و آقای حسینیان برای بررسی موضوع به جایگاه هیات رییسه رفتیم و هر چه اصرار کردیم تا  اگر کسی امضای خودش را پس گرفته باید آن را مکتوب انجام داده باشد و هیات رییسه باید آن را به ما نشان دهد، آقای محبی نیا و باهنر زیر بار این کار نرفتند! حتی آقای باهنر مرا تهدید کرد که برو پایین والا اسمت را به عنوان بی نظم از پشت تریبون اعلام می کنم و آبرویت را می برم که من هم گفتم آبروی من دست شما نیست تا آن را ببری یا نگه داری. نهایتا با اصرار زیاد ما آقای محبی نیا بدون این که برگه ای مکتوب به ما نشان دهد اعلام کرد که چهار نفر یعنی آقایان دهقانی نماینده طرقبه و شاندیز، سروری نماینده تهران، آشتیانی نماینده قم و قره خانی نماینده علی آباد کتول چند دقیقه قبل امضای خود را پس گرفته اند! گفتم آقای محبی نیا تا همین چند لحظه قبل من با شما صحبت می کردم و شما گفتید که برای طرح دوفوریتی هیچ مشکلی نیست، پس چطور به یکباره چهار نفر امضای خود را پس گرفتند؟! اگر پس گرفتند چرا زودتر نگفتید تا برخی از همکاران دیگر که قبلا نبوده اند بیایند و امضا کنند؟ اساسا این در حالی بود که یک ساعت از توزیع برگه های طرح دوفوریتی در بین نمایندگان می گذشت و پس گرفتن امضا در چنین شرایطی معنی نداشت. کار به اینجا که رسید فهمیدم ظاهرا دوستان هیات رییسه ما وقتی فشارهای وارده به ما را بی تاثیر دیده اند، دست به یک کودتا از جنس پارلمانی و هیات رییسه ای زده اند! اتفاقی که در صحن علنی زیاد رخ داده است از جمله در تصویب طرح وقف دانشگاه آزاد که 250 هزار میلیارد تومان اموال عمومی به نام وقف خصوصی می شد و اصل نود رفتار هیت رییسه را بررسی و محکوم کرد ولی هیئت رییسه هرگز اجازه قرائت این گزارش را نداد.

 

8 . آقای باهنر از آقای ابوترابی خواست تا به عنوان طراح حذف استفساریه سخن بگوید و آقای ابوترابی هم شروع به سخن کرد. وقتی کار به اینجا رسید و ما دیدیم که هیات رییسه در تبعیضی آشکار به دنبال اجرای خواسته های خودش است نه اجرای آیین نامه، با پیشنهاد آقای حسینیان و در دفاع از حقوق مردم و در اعتراض به این رفتارها به سمت درب خروجی صحن علنی حرکت کردیم. بسیاری از همکاران از جمله آقایان زارعی، آقا تهرانی،‌ کریمی قدوسی، قاضی زاده، ابطحی، حسینیان، موسوی مبارکه، محمدی اردبیل، کوچک زاده، کوثری، هدایت خواه و برخی از همکاران دیگر قصد خروج از صحن علنی را داشتیم که ابتدا هیات رییسه اجازه باز کردن درب را نمی داد و وقتی اصرار و پافشاری ما را دید، در کمال ناباوری علی رغم این که نمایندگان کارت خروج خود را می زدند اما عدد حاضران در جلسه کم نمی شد؟! برخی از نمایندگان مانند آقای توکلی و علی مطهری که در مقابل درب خروج حضور یافته بودند، از ما درخواست می کردند که به داخل صحن برگردیم که من به این همکارن گفتم از شما انتظار نبود! به آقای مطهری گفتم که اگر واقعا دنبال حق بودی چرا برای این رفتارهای هیات رییسه استعفا نمی دهی؟ به آقای توکلی گفتم انصافا اگر دولت چنین رفتاری کرده بود همینطور عمل می کردید ...

 

9 . اینجا بود که برخی از نمایندگان از جمله آقای کامران و خانم اخوان و چند تن از نمایندگان دیگر  با مراجعه به هیات رییسه و امضای دو فوریتی ای که ما تقدیم کرده بودیم، بهانه را از آنها گرفتند. رفتار هیات رییسه که مانند یکشنبه سیاه در وقف 250 هزار میلیارد تومان اموال دانشگاه آزاد کاملا بر خلاف تمامی مبانی بود و از طرفی پایداری همکاران امضا کننده دو فوریتی حذف تبصره 3 ماده 71 در نهایت باعث شد تا آقای باهنر مجبور شود سخنان آقای ابوترابی را قطع کند و طرح آن دوفوریتی را متوقف کند تا طبق آیین نامه، دوفوریت امضا شده که اصل تبعیض را از بین می برد مطرح شود. در این بین که من و همکاران دیگر در حال حرکت به سمت صندلی های خود بودیم تا در این باره سخن بگوییم، آقای باهنر از آقای دهقان، عضو هیات رییسه و نماینده طرقبه که امضای خودش درباره این طرح را پس گرفته بود، درخواست کرد که به عنوان طراح سخن بگوید! این در حالی بود که همه می دانستند طراح اولیه و اصلی این طرح بنده بودم نه آقای دهقان و ایشان اساسا امضای خودش را پس گرفته بود! با اعتراض مجدد ما آقای دهقان ادامه نداد و بنده به عنوان طراح توضیح دادم که چرا باید به این دوفوریت رای داد و دوفوریت پیشنهادی آقای ابوترابی دردی را دوا نمی کند. گفتم که اگر مدعی نمایندگی مردم هستید باید به طرحی رای دهید که مردم از ما می خواهند و آن رفع تبعیض است. بعد از سخنان طراح، باز در کمال ناباوری آقای دهقان که امضای خودش را پس گرفته بود، به عنوان یکی از موافقان طرح سخن گفت و بعد از ایشان البته آقای حسینیان به وضوح تمام و با استحکام و استدلال های خیلی خوب به عنوان دومین موافق سخن گفت. آقای یوسف ن‍ژاد و آقای توکلی هم در مخالفت سخن گفتند که سخنان آقای توکلی از جمله این که دریافت مابه التفاوت حقوق، تبعیض نیست، برخلاف مواضع عدالت طلبانه ایشان در این سال ها و حتی بر خلاف نامه ای بود که چند روز قبل منتشر کرده بود. این مواضع تعجب ما را بیشتر کرد که چرا این دوستان نگران آبروی از دست رفته نیستند و چرا نمی خواهند این طرح عدالت طلبانه به ثمر بنشیند؟!

 

10 . نهایتا رای گیری به عمل آمد و همانطور که در یادداشت روز شنبه ام در هفته نامه 9 دی پیش بینی کرده بودم ، اکثریت نمایندگان مجلس حاضر نشدند به حذف تبصره 3 ماده 71 قانون خدمات مدیریت کشوری و این تبعیض آشکار رای دهند! یعنی  اگر مدیری  مانند ما نمایندگان بعد از دوره نمایندگی به یک کارمند عادی یک اداره تنزل پیدا کنیم، همچنان 80% از حقوق و مزایای دوره نمایندگی را دریافت خواهیم کرد و اگر بازنشسته شویم هم باز این حقوق را تا پایان عمر دریافت خواهیم کرد تا تطابق تطبیق صورت گیرد! بعد از این مرحله، دو فوریت آقای ابوترابی در خصوص لغو استفساریه هفته قبل طرح شد و نمایندگان به آن رای دادند و البته برخی از رسانه ها تلاش کردند این گونه القا کنند که مجلس کار بزرگی کرده و به نفی تبعیض رای داده است، در حالی که این جز ماست مالی و قلب واقعیت چیزی دیگر نیست چرا که تبصره 3 ماده 71 در جای خود باقی است و البته رسانه های انقلابی و مردم باهوش و نخبگان تیزهوش این را می فهند حتی اگر ما بخواهیم آن را طور دیگری نشان دهیم.

 

11 . واقعیت را بخواهید از مجلسی که به وقف 000/000/000/000/250 میلیارد تومان اموال دانشگاه آزاد رای می دهد و در حمایت از جاسبی و دانشگاه آزاد رکود می شکند و 240 امضا در ذیل نامه تقدیر از آنها ثبت می کند و دستور صریح رهبری در خصوص تصویب طرح نظارت بر نمایندگان را یک سال و چهار ماه سرگردان می گذارد و ... انتظاری بیش از این نیست که فقط حدود 64 نفر به حذف تبصره 3 ماده 71 که تبعیض آشکار است، رای دهند.

 

12 . تشکل های دانشجویی، نخبگان و رسانه هایی که با اهداف انقلابی این موضوع را پیگیری می کردند، از یاد نبرند که مصوبه تبعیض آمیز همچنان در جای خود باقی است بنابر این باید این موضوع را تا رسیدن به نتیجه حذف آن پیگیری کنند . البته مردم ما شک نداشته باشند که برخی از رسانه ها نیز به دنبال قلب واقعیت خواهند رفت و موضوع را به شکل دیگری القا خواهند کرد که این می تواند به عنوان یک شاحص درباره رفتار آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

13 . اما چرا وقتی در روز یک شنبه ما این طرح دوفوریتی را ارائه دادیم بلافاصله جریانی در داخل مجلس یک دوفوریتی دیگر  را در دستور آورد؟ چرا از روز یکشنبه تا امروز این جماعت تلاش کردند تا ما را منصرف کنند؟ چرا امروز تلاش کردند تا این دوفوریتی طرح نشود و آن دو فوریتی طرح شود؟ چرا برخی از نمایندگان که از آنها انتظار پس گرفتن امضا در خصوص چنین طرح مهمی نبود، به یک باره و البته به صورت شفاهی اعلام کردند که امضای خود را پس گرفته اند؟ و چندین چرای دیگر ... پاسخ را یکی از نواب رییس به من داد، شاید تعجب کنید ولی ایشان که تمام تلاشش را کرد تا این طرح دو فوریتی ضد تبعیض به ثمر ننشیند همه این چراها را در یک جمله پاسخ داد که ما نمی خواستیم این کار به نام شما ثبت شود!به نقل از:

http://rasaee.ir/Note.php?ID=1230&Act=Send#Message

چهارشنبه 2 آذر 1390 توسط سوتك | نظرات ()"ما قرار است آرمان طلبانه با مسائل برخورد كنیم. انقلاب ما انقلاب آرمانهاست،نه انقلاب تسلیم به واقعیت ها،ما نیامدیم كه این واقعیت ها را قبول كنیم، آمدیم تا آرمانها را به واقعیت تبدیل كنیم.(آیت الله دكتر شهیدبهشتی)"
شاید ایستگاه مكانی است برای چند دقیقه توقف و فكر كردن...
estgah89@yahoo.com

estgah89@yahoo.com

سیاسی
فرهنگی و اجتماعی
دفاع مقدس
صهیونیسم و...
دین و ولایت
دل نوشته

و آغازی دیگر
پایان کار...
ایستگاه...قطار...
هیچ پایگاهی در منطقه خارج از تیررس موشک های ایران نیست .
دو حدیث زیبا
بزن زنگو
یك دیالوگ واقعی...
یا زهرا
سفر كربلا/1
در شوق شش گوشه
فاطمیه
عشق...
سلام به همه دوستان و خوانندگان وبلاگ ایستگاه این پست صرفا یك پست درون گفتمانی است...دوستانی كه مایل به خواندن بودند لطفا پیام بگذارند تا بهشون رمز بدهم.
درد دلهای یك ساله
برگوش جانم میرسد هردم صدای قافله...

دی 1393
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389

سوتك

قافله ی عشق(شهدای دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) )
از این لینک برای انتقاد از برنامه های رسانه ملی استفاده نمایید
پایگاه تخصصی معرفی شهدا...
گنجینه معرفت
نقطه رهایی
سهم من
سیم خاردار
مهتد
آینده از آن ماست...
همثانیه-------------------------همثانیه
مُرتَقِب
مشکات
فاصله
اندكی صبر صحر نزدیك است
IslamArchive
بیداری افكار شبستر
رسانه فرهنگی پلاك 313
***شهیدان زنده اند***
راه ناتمام
سرلوحه
چادرخاکی
ســـــرلـــــوحـــــه
خدا منتظر ماست....
جنگ نرم(سربازان امام خامنه ای)
طلبه یاشار
عشق یعنی...
غریبانه
سلام بر صبح
دو دلاور
نحن انصار المهدی(عج)
منبر مجازی
دختر سیاسی
ایران توانا
او خواهد آمد
دست نوشته های یک نسل سومی
یک نفر از اهالی ولایت
بسیجی دانشجو
نسل چهلم
دست نوشته های یک دانشجو
قطعه 26
هم نفس
سایت دانلود رهپویان ولایت
منتظر(ز.ث)

.::مطالب جالب در مورد حجاب::.
دفتر مقام معظم رهبری
خبرنامه دانشجویان ایران
پایگاه جامع و تخصصی جنگ نرم
كتاب هایی پیرامون انتخاباتی كه گذشت
آپلود سنتر طلایی

نظرشما درباره این وبلاگ چیست؟

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد